Zespół Szkół nr 3 w Legionowie

  • tel. (22) 774-55-29

Jesteś tutaj:

Kategorie

Główna treść strony

Tuwimowo

8 grudnia 2016r. uczniowie klasy 2b i 2c uczestniczyli w spotkaniu z bohaterami utworów Juliana Tuwima.
     8 grudnia 2016r. uczniowie klasy 2b i 2c uczestniczyli w spotkaniu z bohaterami utworów Juliana Tuwima.  Na początek aktorzy zapoznali naszych młodych widzów z biografią pisarza. Uczennice zachwycająco wcieliły się w bohaterów wierszy Tuwima. Zobaczyliśmy m.in. Zosię Samosię,  roztrzepanego pana Hilarego, Kotka, Alfabet, Warzywa. 
    Najmłodsi nie mogli powstrzymać uśmiechów, gdy na scenie pojawiały się kolejne postaci. Uczennice przygotowały też niezwykle sugestywną scenografię, a całości dopełniły pomysłowe kostiumy, ruch sceniczny i dźwięk. Słowem...biblioteka szkolna na moment stała się sceną teatralną. Efekt przeszedł nasze oczekiwania!
     Po przedstawieniu przyszedł czas na sprawdzenie wiadomości, chociaż i z tym uczniowie poradzili sobie znakomicie.
     Na koniec "artystki" zabrały uczniów w podróż lokomotywą śpiewając piosenkę "Wesoło gra lokomotywa" autorstwa Ferid Lakhdar oraz Kasi Rodowicz. 
    Spotkanie to było również okazją do zaprezentowania prac konkursowych pt: "Ilustracja do ulubionego wiersza Juliana Tuwima". Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki i twórczości Juliana Tuwima, zachęcenie do czytania poezji dziecięcej  oraz rozbudzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci.
     Młoda widownia nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

Umieszczono: 09.12.2016 r., godz. 14.19
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mazowiecki Kurator Oświaty
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mam 6 lat