Zespół Szkół nr 3 w Legionowie

  • tel. (22) 774-55-29

Jesteś tutaj:

Kategorie

Główna treść strony

Czytamy młodszym koleżankom i kolegom

4 marca 2016 r. uczennice z klasy 2b i 4a czytały dzieciom z oddziału przedszkolnego książeczkę Roksany Jędrzejewskiej -Wróbel "O słodkiej królewnie i pięknym księciu".
    Czytanie bawi, zmienia nasze postrzeganie świata, otwiera oczy, ukazuje całkowitą koncepcję życia i jego wartości. Książki to poszukiwana przez wielu recepta na nieśmiertelność - Joe Simpson  

     Po raz kolejny uczennice pokazały młodszym koleżankom i kolegom jak można ciekawie spędzić przerwę w szkole. Spotkania z książką wpisały się już na stałe w nasz szkolny kalendarz, a zainteresowanych stale przybywa. Takie spotkania wymagają od naszych uczennic dużej odwagi, bo jak wiadomo wystąpienia publiczne onieśmielają i zobowiązują, ale z tym zadaniem nasze sympatyczki książek poradziły sobie znakomicie, a nawet mogę powiedzieć, że urodziły się prawdziwymi aktorkami.

     Uczennice przeniosły naszych słuchaczy w zaczarowany, bajkowy świat..., gdzie nie istnieje jedno szczęśliwe zakończenie dla wszystkich historii, bowiem każdy z Nas jest inny i historia jest inna. Że zawsze mamy wybór i że to my decydujemy jakie będzie zakończenie naszych historii, bo szczęście każdego znaczy co innego!

     Mamy nadzieję, że poprzez promowanie książki wśród uczniów zmobilizujemy ich do regularnego czytania, pobudzania ich wyobraźni oraz ciekawości świata, będziemy mieli wpływ na podniesienie poziomu czytelnictwa oraz właściwe zagospodarowanie czasu wolnego.

"Jeden z najgłębszych sekretów życia
polega na tym, że tylko to wszystko
co robimy dla innych, jest tym,
co naprawdę warto robić.”

 

Dziękuję
Natalce Łaczyńskiej, Michalince Bąk, Julii Orlińskiej, Natalce Oponeckiej, Mai Szmyd, 
Anastazji Rostkowskiej oraz Mai Brodel  
za czas poświęcony młodszym kolegom oraz pokazanie, że czytanie może sprawiać radość.

 

Umieszczono: 06.03.2016 r., godz. 21.49
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mazowiecki Kurator Oświaty
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mam 6 lat