Zespół Szkół nr 3 w Legionowie

  • tel. (22) 774-55-29

Jesteś tutaj:

Kategorie

Główna treść strony

„Psie Troski… czyli o wielkiej przyjaźni na dwa serca i cztery łapy”- spotkanie autorskie z pisarzem Tomaszem Justyniarskim

7 grudnia klasy 0-3 SP uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarzem, rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt, pedagogiem, trenerem, podróżnikiem, miłośnikiem dzieci i zwierząt, pomysłodawcą pierwszego w Polsce i w Europie „Okienka Życia dla zwierząt” - Tomaszem Justyniarskim.
Podczas spotkania Pan Tomasz Justyniarski przekazał dzieciom dwie bardzo ważne myśli, które towarzyszyły mu podczas pisania książki pt. Psie troski: 
zwierzęta to nasza rodzina, zwierzęta to nie rzecz.
Opowiadał w jaki sposób powstała książka, zapraszał do przeczytania, ale przede wszystkim mówił jak postępować ze zwierzętami i zachęcał do zostania ich obrońcą.
W spotkaniu towarzyszył piesek rasy Chihuahua, z którym autor przybył na spotkanie.Pod koniec spotkania dzieci mogły zakupić książeczkę oraz otrzymać pamiątkową dedykację.

O książce

„Psie Troski… czyli o wielkiej przyjaźni na dwa serca i cztery łapy”
To świetna współczesna nowela, która uczy jak kochać zwierzęta. To historia przyjaźni chłopca i psa, która poruszy nawet najtwardsze serce. Ta książka to wzruszenie, prawdziwe emocje i życiowa prawda. A co z tej miłości dziecka i zwierzaka wynika możecie przeczytać w „Psich Troskach”!
Zapraszamy do lektury!
Umieszczono: 08.12.2015 r., godz. 08.28
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mazowiecki Kurator Oświaty
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mam 6 lat